Kurulduğu yıldan beri Ülkemizi avrupa arenasında Ay – Yıldızlı bayrak altında başarıyla temsil eden Go Motorsports, 2018 sezonunda avrupanın en rekabetçi yarış serilerinden biri olan SupercarChallenge ‘ da (http://www.supercarchallenge.nl/) ülkemizi temsil edecek.

Go Motorsporları 2 Porsche 991 GT3 Cup SupercarChallenge_Otomobiltutkunu

2018 sezonu icin tüm hazırlıklarını tamamlayan Go Motorsporları takım pilotları Milli Sporcularımız Cenk Ceyişakar ve Cengiz Oğuzhan sürücülüğünde 13 – 15 Nisan 2018 tarihinde Belçikanın dünyaca ünlü SPA pistinde yapılacak ilk ayak için gün sayıyor.

Gerçek ve eşit rekabet icin tasarlanan yarışma kuralları, 7 hafta sonu – her biri 60 dakika + 1 tur olan 14 ayrı yarış formatı, RTL, MOTORS TV ve Youtube yayın kapsamı ile SupercarChallenge adı gibi süper markaların rekabet platformu olmaya devam ediyor. Porsche, Mercedes, BMW, Ferrrari gibi süper marka ve takımların yarışmacı olduğu platform’ da, Go Motorsporları 2 Porsche 991 GT3 Cup yarış aracıyla start alarak Ülkemizi temsil edecek.

Supercarchallenge 2018 sezonu için açıklanan yarış takviminde SPA gibi dünyanın en ünlü Formula 1 ve ASSEN gibi en rekabetçi Moto GP yarış pistleri de yer alıyor. LAMP 83 Aydınlatma (http://www.lamp83.com.tr) ve ATA Freight Line (http://www.atafreight.com) ana sponsorluğunda sezona iddiali bir başlangıç yapmak isteyen takımımız Go Motorsporları sadece münferit yarış ayak sonuçları için değil, sezon sonunda da podyumda olmayı ve Ay – Yıldızlı bayrağımızı sezon boyunca dalgalandırmayı hedefliyor.

Avrupa motorsporları basını tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen organizasyonun 21.05.2018’ de Hollanda’ nın ZANDVOORT pistinde yapılacak organizasyonunda F1 pilotu Max Verstappen yapacağı bir gösteri ile yer alırken, organizasyonun 19.08.2018’ de TT Circuit ASSEN’ de yapılacak ayağında 80.000 seyirci her yıl olduğu gibi tribünleri dolduracak. Belçika’ nın dünyaca ünlü Formula 1 pisti olan SPA pistinde yapılacak 2018 sezonunun ilk organizasyonu için 20 sürücü ve takım şimdiden kayıt yaptırmış durumda. 13.04.2018 günü antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak heyecan 15.04.2018 Pazar günü yapılacak ikinci yarışla birlikte tamamlanacak.