BMW i serisi ürün gamında yer alan tamamen elektrikle çalışan dünyanın ilk premium otomobili BMWi3 ve lazer aydınlatma teknolojisi ile seri üretimine başlanan ilk otomobili BMWi8 modellerinin satışlarına Kosifler Oto Bağdat Caddesi’nde başlandı.

BMW i8 Concept (07/2011)

Premium elektrikli otomobil olarak geliştirilen BMWi3, sürüş dinamiklerine göre ECO PRO+ modunda tek şarjla yaklaşık 200 kilometre yol kat edebiliyor. 170 HP güç üreten elektrikli motor, 100 kilometrede sadece 3 TL tutarında elektrik harcıyor. Arkadan itişli olan BMW i3, emisyonsuz olmasının yanı sıra, benzersiz ve neredeyse tamamen sessiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Herhangi bir prizde8 saat içinde%80şarj edilebilen BMWi3 için bu süre hızlı şarj istasyonlarında 30 dakikaya kadar iniyor. Eveveya iş yerinekurulabilen, BMW i serisi otomobiller için özel olarak tasarlanan Wallbox Pure ünitesiile şarj süresi yarıya indirilebiliyorve daha güvenli şarj imkanı sağlanıyor.

Geleceğin süper spor otomobili BMW i8’de arkaya konumlandırılan, 1.5 lt hacimli ve üç silindirli 231 HP turbo benzinli motorun yanı sıra önde 131 HP elektrikli motor da görev yapıyor. Toplamda 362 HPgüce ve 570 NMtorka ulaşanBMW i8, 250 km maksimum hıza ulaşabiliyor. Fütüristik tasarımı ve yukarı doğru açılan kapıları ile dikkat çekenBMW i8, tam dolu benzin deposu ve tam şarjlı bataryayla, Comfort modunda 500 kilometrenin üzerinde, ECO PRO modunda ise yüzde 20 daha fazla yol gidebiliyor. 100 kilometrede sadece 2.1 litre yakıt tüketen benzinli motor devredeyken otomobilden alınanses, sürüş dinamikleri ve çekiş gücü ile alışılan hibrit otomobillerden çok farklı deneyimler ve sürüş keyfi sunuyor.

Kosifler Oto servislerinde düşük periyodik bakım maliyetleri ile öne çıkan BMW i serisi otomobillerin pil ve periyodik bakım işlemleri yüksek hizmet kalitesi ile gerçekleştiriliyor ayrıca servislerden Wallbox Pure ünitesi ve aksesuarlarda temin edilebiliyor.