20 yıllık sektör tecrübesi ile bugün Türkiye’nin en büyük operasyonel filo kiralama firmalarından biri olan Fleetcorp’un CEO’su Dominique Cardineau, görevini kuruluşun Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Çıtmacı’ya devretti.

Fleetcorp_Barbaros Citmaci

Büyüyen yeni hedefler doğrultusunda yönetimde değişikliğe giden Fleetcorp’ta CEO görevine Dr. Barbaros Çıtmacı getirildi. Kariyerine 1997 yılında Deutsche Bank Türkiye Hazine Bölümü’nde portföy yöneticisi ve araştırma uzmanı olarak başlayan Dr. Barbaros Çıtmacı, 2000-2011 yılları arasında Doğuş Grubu’nun banka ve banka dışı finansal kuruluşlardaki ortaklıklarında hazine, finans, strateji ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Temmuz 2012’de katıldığı Fleetcorp’ta yaklaşık 3,5 sene genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Çıtmacı, ayrıca 8 yıl Vdf’de (VW Financial Services AG-Doğuş ortaklığı) ve 3 yıl da GE Money Romania’da (GE Capital – Doğuş ortaklığı) çalıştı.

VW FS’in gelişmekte olan ülkeler masasında çok yönlü rol alan, 2005-2008 yılları arasında ise Brezilya ve Hindistan’da bulunan hazine ve sermaye piyasaları takımlarında görev yapan Dr. Barbaros Çıtmacı, Fleetcorp’un %100 sermayedarı The International Investor Yatırım Komitesi’ne de destek vermeyi sürdürüyor. Ayrıca şu ana kadar akademik alanda, üniversitelerde “Gelişmekte Olan Piyasa Ekonomilerinde Yatırım”, “Fon Yönetimi”, “Finans Organizasyonu Oluşturma”, “Merkez Bankası B/S ve Hazine/Fon Yönetim Stratejileri”, “Sermaye Piyasası İhraçları”; “İş Yerinde Strateji” gibi konularda birçok konferans vermiş bulunuyor.

Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı’nda doktora sahibi olan Barbaros Çıtmacı, bundan böyle Fleetcorp’un CEO’su olarak görev yapacak.