Haber yayınımıza bu günler de konuk ettiğimiz şehir içinde kolay kullanım ve çevik SUV karakterine sahip 4×4 Panda Cross oldu, kompakt boyutları ve çevikliğiyle şehrin caddelerinde tüm dikkatleri üzerine çekecek olan Panda Cross 4×4, üstün off-road becerileri sayesinde macera ve doğa tutkunlarının kalplerini fethetmeye hazırlanıyor.

Dış Tasarım
Fiat Panda Cross 4×4, güçlü duruşu ve incelikli detaylara sahip gösterişli dış tasarım sunuyor, zarif tasarımıyla öne çıkan test aracımız ilk bakışta etkileyici modern ve geleceğe yönelik yeni nesil tasarıma sahip olduğunu belli ediyor. Yeni tasarım diline uygun, müşterilerin isteklerine göre yeniden yorumlanan dinamik ve şık tasarıma sahip yeni ön yüzünde gündüz lambaları, ön tampon altı ızgarası ile daha güçlü bir görünüm sunarken, motor kaputunun kıvrımlarında saklı ince detayları, ön kısımda marka logosu, yeni nesil ön far tasarımına, tampona entegre formlu sis farlarına, kaslı motor kaputu ve kırmızı çeki demiri detaylı tampon tasarımına sahip. Yeni tasarım diline uygun bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön gündüz farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri. Yan profilden bakıldığında, dengeli hatlar aracın dinamizmini sergiliyor. Kapı alt kısmında koruma kaplamaları üzerinde 4×4 ve Cross yazılı detaylar hem araca hem de aracın görselliğine katkıda bulunuyor. Derin çizgilere sahip olan omuz çizgisi ön tekerleklerin bitiminden başlayıp arka bölümdeki stop lambalarına kadar uzanıyor. Fark edilen aydınlatmalı stop lambaları ise bagaj kapağının yan kısımlarında kendine yer bulmuş. Yeni Panda 4×4 Cross’un yenilenen arka tamponu, çizgileri ve lambalarıyla daha modern bir yapı kazanırken yeni formlu arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İç Tasarım
Fiat Panda Cross 4×4 test otomobilimiz ferah ve geniş iç tasarımı ile karşılıyor. İç tasarımını bir bakışta incelediğimizde test aracımızın ilgimizi çeken en çarpıcı özellikleri, otomobili kullanırken koltuk ayarları ve koltuğun vucudu sarması, pedallara erişim, ele oturan city mod özelliğine sahip pürüzsüz direksiyon ve direksiyon üzerinde bulunan butonların net ve kolay, geleneksel Fiat işçiliği ile bir araya gelen şık malzeme ve kaplamalar otomobilin iç tasarımı incelik ve hassasiyetle tasarlanan model sürücüyü yormayan bir iç tasarıma sahip, gösterge panelinde tüm versiyonlarda sunulan yüksek çözünürlüklü renkli ekran, şık ve dikkat çekici ince detaylara sahip dekoratif döşemeli ön panel üzerinden araç ile alakalı bütün bilgileri net görebiliyorsunuz. İç tasarımda eşya koyma gözleri oldukça bonkör, yeterli sayıda eşya gözü bulunması, küçük eşyalarınızı koyacak yer arama derdinden kurtulmanızı sağlıyor.

Performans
Ekonomik mini şehir otomobilleri alanında yepyeni bir sayfa açan Fiat Panda Cross 4×4 test otomobilimiz′de 875 cc’lik yeni nesil benzinli twinair motor 5500 d/d’de 85 hp güç ve 3000 d/d’de 145 Nm tork üretiyor. 0.9 litrelik benzinli motor 6 kademeli manuel şanzımanla kombine edilmiş. 0-100 km/s hızlanmasını 12.1 saniyede gerçekleştirip maksimum 164 km/s hıza çıkabiliyor. Şehir içinde kullanımı kolay çevik bir SUV karakteri sergileyen Fiat Panda Cross, aynı zamanda tipik bir 4×4 SUV ruhuna ve standart donanımına da sahip. Panda Cross’ta gerekli durumlarda otomatik olarak devreye giren ve torku düzenleyen transmisyon sistemi ile özellikle kaygan zeminde sürüş desteği sağlayan, elektronik diferansiyel kilitleme (ELD) fonksiyonuyla desteklenen elektronik denge kontrol (ESC) sisteminin standart olarak bulunuyor. Panda Cross’ta ayrıca, off-road tutkunları için, sürüş koşullarına bağlı olarak kullanabilecekleri, “Auto” “Lock” ve “HillDescent” olmak üzere farklı dört çeker seçenekleri de mevcut. Panda, sevdiğiniz yerlere yolculuk ederken içinde bulunmak için mükemmel bir yer. Sürüş esnasında edindiğim izlenimler beni çok şaşırttı yenilenen Fiat Panda Cross 4×4 geçirmiş olduğu evrimler neticesinde daha rafine daha kıvrak ve daha çok sürücü ile bütünleşen bir model olduğunu hissetmek beni mutlu etti. Panda insanı kolayca etki altına alabilecek kapasitede olduğunu hissettiriyor. Boyutları sayesinde sıkışık trafikte rahat kullanım ve kolay park etme rahatlığı, donanım konusunda da gayet cüretkar. 4×4 özelliği ise boyutlarına ve aracın motor gücüne göre harika, ön ve arka tampon yapısı sayesinde arazi sürüşlerinizde yaklaşma uzaklaşma detaylarında sorunsuz sürüş yaşatıyor, yerden yüksek yapısı bir çok gerçek 4×4 modelleri ile aynı. Sonuç; Fiat Panda Cross 4×4, SUV kombinasyonu ile sürüşü rahat, geniş iç mekanında rahatlık hakimiyet isteyen kişiler ve Fiat kalitesi sayesinde aileden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir otomobil ve daha fazlası diyebilirim. İlk fırsatta size en yakın Fiat bayisine giderek aracı yakından incelemenizi ve mümkünse bu tatlı otomobil ile bir test sürüşüne çıkın ve karar verin.

https://otomobil.fiat.com.tr/panda-ailesi/panda-4×4