Türkiye’nin önde gelen araç kiralama şirketlerinden Enterprise Türkiye, elektrikli araçların kiralanmasına yönelik yenilikçi çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Garanti BBVA ile iş birliğine giden Enterprise Türkiye, tamamen mobil uygulama ve web sitesi üzerinden kullanılabilen dijital alışveriş kredisini devreye aldı. Elektrikli araç kiralamasında öncü rol oynadıklarını söyleyen Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Elektrikli araçların sağladığı konforu ve sunduğu üst düzey teknolojiyi anlamanın yani deneyimlemenin en kolay yolu kiralama yapmak. Bu noktada, Garanti BBVA ile gerçekleştirdiğimiz bu önemli iş birliğiyle müşterilerimize kiralamada avantaj sağlayacağız” dedi.

Elektrikli mobilite ürünlerinin özellikle büyük şehirlerdeki ulaşım için en iyi alternatifler arasında yer almasının elektrikli araç kiralamaya olan ilgiyi artırdığını ifade eden Garanti BBVA Tüketici Finansmanı Direktörü Koray Öztopçu ise, “Biz de elektrikli araç kiralamak isteyen müşterilerimizi düşünerek Enterprise ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle dijital bir alışveriş kredisini müşterilerimizle buluşturmaya başladık. Garanti BBVA olarak, sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem doğrultusunda çevreye dost ürünlerimize bir yenisini eklediğimiz için mutluyuz” diye konuştu.