Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan ve ulaşımda engelleri ortadan kaldıran Karsan, Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF’ta “2016 Engelli Dostları Ödül Töreni”nde iki ödüle birden layık görüldü.  Karsan, hem “Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma” hem de “Engelli Dostu Özel Onur Ödülleri”nin sahibi oldu. 2013 yılından bu yana EYAF’a katılan Karsan, 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi-Yeşilköy’de düzenlenen EYAF’ta yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli minibüsü Jest ile alçak tabanlı ve engelli rampasına sahip modeli “Atak”ı sergiledi.

karsan-engelsiz-yasam-fuari

Bursa’da yer alan 2 ayrı fabrikasında geliştirdiği toplu taşıma araçları ile şehirlere modern çözümler sunan ve ulaşımda engelleri ortadan kaldıran Karsan, Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAF) kapsamında gerçekleştirilen ‘2016 Engelli Dostları Ödül Töreni’nden 2 ödüle birden layık görüldü. Fuarda düzenlenen törende Görme Engellileri Federasyon Başkanı Haldun Kırkık ve Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Genel Başkanı Nuran Özgül, “Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma” ve “Engelli Dostu Özel Onur” ödüllerini Karsan’ın Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu’a teslim etti.

Hedef ‘engelleri’ ortadan kaldırmak

Konuyla ilgili açıklama yapan Muzaffer Arpacıoğlu, böylesine anlamlı bir ödül töreninde iki ödüle birden layık görülmenin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı. Karsan Ailesi olarak ürettikleri araçlarda daima engellileri göz önünde bulundurduklarını dile getiren Arpacıoğlu, “Şüphesiz ki ülke olarak tüm engelleri ortadan kaldırmak ve engelli vatandaşlarımızın hayata en üst düzeyde adapte olmasını sağlamak için daha alacağımız uzun yollar var. İnsanoğluna fayda sağlayacak teknolojiler her geçen dün daha da hızlı bir şekilde hayatımıza giriyor. Bu teknolojileri engelleri ortadan kaldıracak şekilde uyarlamak ise Karsan olarak öncelik verdiğimiz ilk konular arasında yer alıyor” dedi.

2013 yılından bu yana EYAF’a katılan Karsan, 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi-Yeşilköy’de düzenlenen EYAF’ta yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli minibüsü Jest ve alçak tabanlı ve engelli rampasına sahip modeli “Atak”ı sergiledi.