Dacia, yeniden doğuşunun 10.yıl dönümünü kutlamak için tüm ürün gamında özel koleksiyon versiyonları sunuyor.

Dacia MEDYANAV Evolution_Cosmos Blue

Logan modelinin Avrupa’da 2005 yılında ilk kez pazara sunulmasından bu yana on yıl geçti. Bu olay Renault liderliğinde yeniden doğacak ve bütün Avrupa’da eşi görülmemiş bir başarıyı yakalayacak olan Romen markasının yeni tarihinin başlangıç noktası oldu.  Bu on yıllık başarıyı kutlamak için, Dacia markası (Dokker Van hariç) ürün gamındaki bütün modellerde sunduğu yıldönümü özel koleksiyonu ile bayram havasına giriyor. Markanın imajı doğrultusunda yalın ve cömert nitelikli bu özel koleksiyon versiyonları, özel Cosmos Mavi renk ve özel tasarım unsurları, yeni bir multimedya ve navigasyon paketi ile satışa sunulacak: Dacia MEDIANAV Evolution.

Özel tasarım ve Dacia MEDYANAV Evolution ile yeni navigasyon ve multimedya çözümleri.

10.yıl dönümü sınırlı seri versiyonları Sandero, Duster, Lodgy, Dokker, LoganMCV ve Logan modellerinde bulunuyor.

Bu sınırlı seri versiyonları Mart ayındaki Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında Dacia standında sergileniyor olacak.

Yeni ve özel Cosmos Mavisi

Mavi,Dacia markasının tarihsel rengidir. Yıl dönümü özel koleksiyonu mevcut renk seçeneklerinin arasına, markanın sembolik rengi olan bu özel Cosmos Maviyi de dahil ederek bu geleneği bozmuyor. Mavi renk aynı zamanda sade dokunuşlarla iç mekanda da kendini gösteriyor.

Aracın dışında, özgün tasarım ayrıntıları

Yıl dönümü özel koleksiyonu versiyonları “Dark Metal”alaşım jantlar ve dikiz aynası yuvaları gibi bir dizi özel tasarım unsurlarıyla öne çıkıyor.

Aracın içinde, özenli detay işçilik

Mavi renk kabin içinde de ince dokunuşlarla kendini gösteriyor.  Koltuk döşemeleri ve emniyet kemerleri üzerindeki koyu mavi renkli eklentilerle canlandırılan koyu karbon iç ambiyans ve koltuklarla birlikte, zevkli gri dikişlerle iç mekânın karakteri daha belirgin hale getirildi. Görünüm, ön ve arkada mavi kenar şeritli özel paspaslar ile tamamlanıyor (Lodgy ve Dokker hariç).

Cömert donanımlar

Özel koleksiyon versiyonları, Laureate donanım seviyesi bazındaki cömert ekipman paketine dayanıyor. Özel koleksiyonda klima konforu, hız sabitleyici-sınırlayıcının sağladığı güvenlik ve huzur ile elektrikli ön camlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilitlemenin kullanım rahatlığı standart olarak sunuluyor. Sürücüler için günlük kullanımda yararlı olan bütün donanımlar bu sınırlı seride eksiksiz mevcut.

DaciaMEDYANAVEvolution: Yeni multimedya ve navigasyon paketi

Avrupa’da, opsiylonlar kataloğunda yeni nesil MEDYA NAV Evolution navigasyon sistemi de bulunuyor: Bundan böyle renkli 18cm (7inç) büyük dokunmatik ekranı ile kullanımı yine çok kolay.Akıllı telefon, USB ve Bluetooth®bağlantısının eklenmesi sayesinde şimdi daha da fazla mobil bağlantı olanağı sunuluyor. Entegre GPS navigasyon sisteminin içeriği TMC (Trafik Mesaj Kanalı) ve tehlikeli bölge uyarı mesajları (ülkelere bağlı olarak) ile zenginleştirildi.

Ayrıntılarıyla MEDYA NAV Evolution sisteminin yeni özellikleri

–       TMC trafik bilgilerini içeren, alternatif güzergâh sunumlu (pazara bağlı olarak) entegre GPS navigasyon sistemi,

–       Güvenlik uyarıları (tehlikeler, vb),

–       Akıllı telefon bağlantısı: Kullanıcının anaekranda, kendi akıllı telefonundan (Android veya iOS) ücretsiz olarak indirebileceği AHA uygulamasını kullanarak önceden seçmiş olduğu multimedya içeriğine erişimi olacak. Bu uygulama kullanıcıya Facebook® ve Twitter® gibi sosyal ağlara ek olarak kendi multimedya kütüphanesine erişim olanağı verecek (web radyolar, podcast, müzik, sesli kitap). Aynı zamanda otel ve restoranlar gibi yakınlardaki ilgi noktaları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayacak. Ayrıca,telefonla bu iş yerleriyle iletişime geçmek ve navigasyon sistemini otomatik olarak ilgili POI noktasına yönlendirmek mümkün olacak,

–       Araç (iPhone®4S’ten itibaren uyumlu) Apple’ın SIRI ses tanıma fonksiyonuna erişim sağlayan direksiyona monte edilmiş kumandalar ile donatılmıştır.

–       Yeni simgeleriyle tamamen modern, renkli ara yüz.

DaciaMEDYA NAV Evolution MEDYA NAV’ı başarılıkılan özellikleri aynen koruyor: Radyo, multimedya, telefon, haritalar, navigasyon (2DveBirdview -kuşbakışı- ekran)  ayarları ile altı farklı dünya arasında gezinmeyi sağlayan 18 cm (7inç) geniş dokunmatik ekran ve bir ana sayfa. Mükemmel bir ergonomi için ön panelden erişilebilen USB portu veya jak soketine bağlanabilen akıllı telefonlar veya MP3 çalarlar gibi mobil cihazlar. Bluetooth®işlevi sayesinde, Dacia MEDYANAV kullanıcıların akıllı telefonlarında depoladıkları şarkı ve çalma listelerini kablosuz dinlemeleri için audio-streaming ses akışı özelliğinden yararlanmalarına olanak veriyor.

Geniş Motor seçenekleri ile sunulan sınırlı seri versiyonları

Özel koleksiyon versiyonları Dacia gamındaki mevcut motor seçenekleri ile ve DaciaDuster için 4×2 ve 4×4 çekiş konfigürasyonunda mevcuttur.

Güven veren 3 yıl/100.000 kmgaranti

Tüm Dacia ürün gamında olduğu gibi, yıl dönümü özel koleksiyon versiyonları da 3 yıl/100.000km garanti ile satılıyor (hangisine önce ulaşılırsa).

Dacia, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında özel koleksiyon modellerinin tümünü vitrine çıkararak markanın yeniden doğuşunun 10.yıl dönümünü kutlayacak.