Haber yayınımıza kısa zaman önce yenilenen Citroen markasının C3 Aircross SUV modelini bu günlerde konuk ettik, bu haberimizde C3 Aircross SUV’un merak edilen tasarımını detaylandıracağız.

Dış Tasarım
Yeni Citroen C3 Aircross SUV sahip olduğu niteliklerden hiçbir şey kaybetmeden olgunlaştı, yeni bir ön tasarım kazandı, yeni renkli eklentilere kavuştu ve daha fazla seyahat konforu ile daha iddialı bir kişilik kazandı. Yüksek tavanlı yapısı ve koruyucu bileşenleri ile temel gövde tasarımını korurken, tamamen yeni bir ön tasarım ile daha iddialı bir karaktere sahip bir SUV olarak dikkat çekiyor. Yeni ön görünüm, özellikle yeni far tasarımıyla bakışları hemen üzerine çekiyor. Yeni Citroen C3 ve yeni Citroën C4 ile benzer, ancak daha heybetli bir görünüme sahip olan krom marka logosu LED farlara doğru genişliyor. LED farlar yüksek aydınlatma performansıyla daha fazla görüş ve güvenlik sağlıyor. Yeni geometrik desene sahip ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar yeni Citroen C3 Aircross’un güçlü ve dinamik görünümünü destekliyor. Yeni ön tasarım yüksek ve yatay tasarımlı motor kaputu ile birlikte modern bir görünüm sunarken aynı zamanda sağlam ve güven veren bir izlenimi de beraberinde getiriyor. Çamurluk ağzı kaplamaları ile birlikte yan gövde kaplamaları bu güçlü görünümü desteklerken yeni Citroen C3 Aircross B-SUV segmentinde rakiplerinden ayrışmaya ve özgün bir görünüm sergilemeye devam ediyor.

İç Tasarım
Modelin iç tasarımını yorumlarsak güçlü duygular hissettiren ön yüzü bizi karşılıyor, dinamik, akıcı ve şık çizgileriyle rakiplerinden ayrılıyor, dışında olduğu kadar iç görünümünde de sportif bir tasarım sunan model de sürücü odaklı şık bir gösterge tablosu, mükemmel temiz ve net yol görüşü sürücü kabininde kullanılan iç mekan tasarımında fonksiyonellik ve kişiselleştirilebilir unsurlar göze çarpıyor. Sürücüyü merkeze alan gösterge paneli ve diğer tüm unsurların yerleşim düzeni sürüş zevkini artırıyor. Ayrıntılara verilen önem, direksiyon, havalandırma delikleri, gösterge paneli ve radyo gibi tüm unsurlarda dikkat çekiyor. Yeni ara yüz sürücü ile teknoloji arasındaki ilişkiyi ön plana çıkaracak şekilde tasarlanmış. Yeni kişiselleştirme düzeyi, Citroen C3 Aircross SUV için geliştirilen yeni renk paketleri kişiselleştirme anlayışını yeni bir düzeye taşıyor. Renk paketleri farklı yaşam tarzlarına uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş. C3 Aircross SUV sınıfının en kapsamlı kişiselleştirme özelliklerini de bünyesinde sunuyor. Koltukların genişliği çok iyi, yan destekleri tamamen vücudunuz sarmıyor ama genişlikleri ile çok rahatlar. Ayrıca sürüş pozisyonu çok güzel, SUV bir araç olmasına rağmen hakimiyetiniz başarılı. Arka koltuklarda ki baş mesafesi çok iyi, diz mesafesi çok uzun değil ama yeterli. Tavanı komple kaplayan dışarıya açılan panoramik cam tavan ile ruhunuzu rahatlatan bir iç mekan ile karşı karşıyasınız. Güneş, bulutlar, yağmur, kar her mevsim aracınızın içinde sizinle beraber seyahat ediyor. Bunun yanı sıra geniş iç mekanı ve eğlenceli multimedya çözümleri ile gençlerin gönlünü fethederek, dinamizmi yaşatan bir şehir otomobili olarak öne çıkıyor.

Performans
Yeni Citroen C3 Aircross SUV test otomobilimizde 1199 cc’lik yeni nesil 1.2 PureTech benzinli motor 5500 d/d’de 130 hp güç ve 1750 d/d’de 230 Nm tork üretiyor. 1.2 litrelik motor tam otomatik 6 ileri şanzımanla kombine edilmiş. 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede gerçekleştiriyor. Maksimum 195 km/s hıza çıkabiliyor, PureTech motor yüksek güç üretmesinin yanında bu motorun önemli avantajı sakin kullanımlarda ekonomik tüketim değerleri. Sessiz çalışma karakteri de motora ayrı bir özellik kazandırıyor. Motoru dışında en beğendiğimiz yanı ise süspansiyonları oldu. Sertliği çok iyi ayarlanmış süspansiyonları hem yol tutuşuna pozitif yönde etkilerken hem de konfordan hiç ödün vermiyor. Oldukça sessiz çalışan süspansiyon sistemi yol bozukluklarını minimum seviyede içeriye alıyor ve neredeyse hiç ses yapmıyor. Sahip olduğu 1.2 litrelik motoru ile sınıfında tüketim değerleri açısında normal düzeyde makul bir yakıt tüketimi sunuyor. Bu tüketim değerleri yenilenen Citroen C3 Aircross SUV’ü tercih etmeniz için en önemli etkenlerden birisi olacaktır. Sonuç olarak; Citroen C3 Aircross SUV pratikliği, performansı, yakıt tüketimi ile sizi mutlu edecek bir model. Yolculuğu kolaylaştıran donanımları, konforlu sürüşü, otomatik şanzımanın rahatlığı ile uzun yaz tatilleri için, ve ailecek hafta sonları gezmeleriniz için sizleri bekliyor. Yeni bir otomobil alacak okuyucularımın listelerine Citroen C3 Aircross SUV modelini de eklemelerini önemle belirtiyorum.