Trafik güvenliği sektörünün tüm paydaşlarını aynı mekanda buluşturan 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı, 17-19 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlendi. Bu yıl fuarda Trafikte Haklarım Derneği’yle birlikte yer alan BP Türkiye “yol güvenliği” konusuna dikkat çekti

bp-turkiye

T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen ve sektörün öncü firmalarının yoğun ilgi gösterdiği 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı,yurtiçi ve yurtdışından satın alma heyetlerinin yanı sıra birçok Büyükşehir Belediyesi’nin de katılımına sahne oldu.

BP Türkiye, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nda destek sponsorluğunun yanı sıra “yol güvenliği” konusunda bilinçlendirme yapmak amacıyla Trafikte Haklarım Derneği’yle birlikte yer aldı.Trafikte Haklarım Derneği, ülkemizde trafik kazalarının azalabilmesi için toplumsal ve hukuki farkındalık yaratma misyonuyla 2015 yılında kuruldu. Sempozyum sonrası fuarı ziyaret eden T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trafikte Haklarım Derneği’nin standını da ziyaret ederek dernek kurucusu Yasemin Usta’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Murat LeCompte konuyla ilgili olarak şunları söyledi:“Faaliyette olduğumuz her alanda Sağlık, Emniyet, Çevre (SEÇ) ilkelerimizi her zaman ön planda tuttuk. Yol Güvenliği bilincinin sağlanması ve bu alandaki çalışmalarımız SEÇ uygulamalarımızın değişmez bir parçasıdır. Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla, kamu ve özel sektör kuruluşları, üniversite ve sivil toplum kuruluşları mensuplarının bilimsel çalışmalarının karşılıklı olarak paylaşıldığı, uygulamacılarla bilim adamlarını bir araya getiren Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu’nun büyük yarar sağladığını düşünüyoruz. Yol güvenliği konusunda edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi bu tür oluşumlarda paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle, BP Türkiye olarak trafikte can güvenliği konusunda koruyucu önlemler alınması ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi konularında toplumda farkındalık yaratılmasını hedefleyen çalışmaların bir parçası olmaya büyük önerm veriyoruz.”

104 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin enerji güvenliği açısından kilit öneme sahip Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı ve Güney Gaz Koridoru projelerinin de içinde yer alan BP Türkiye,uzun yıllardır en önemli sosyal sorumluluk alanını “emniyet” olarak belirledi. 16 yıl boyunca Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla binlerce çocuğa ulaşarak trafik eğitimi veren BP Türkiye, bu eğitimlerin ardından yol güvenliği konusunu iletişim faaliyetlerine de taşıyarak milyonlarca kişiye ulaştı. Toplumsal sorumluluk çerçevesinde Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Güvenliği Platformu ve Doğuş Otomotiv ile “Hayata Bağlı Kal” kamu spotu projesini hayata geçiren BP, bu film ile Türkiye genelinde emniyet kemeri bilincinin yaygınlaştırılmasını ve trafik güvenliği bilincini artırmayı hedefliyor.