Borusan Otomotiv Motorsport, sezonun 9’uncu Avrupa yarışını 27-28 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Paul Ricard Pisti’nde tamamladı. ETCC’nin (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) üçüncü ayağından 2 kupayla ülkesine dönen takım, bu sayede sezonun 7’inci kupasını da kaldırmış oldu.

Borusan Otomotiv Motorsport

Kurulduğu 2008 yılından bugüne kadar, aralıksız uluslararası yarış programını takip eden Borusan Otomotiv Motorsport, 27-28 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Paul Ricard Pisti’nde düzenlenen ETCC nin 3’üncü ayak yarışında sezonun 9’uncu Avrupa yarışını tamamladı. İbrahim Okyay pilotajında BMW 320si ve Aytaç Biter pilotajında BMW 320TC ile 2 farklı grupta start alan takım, cumartesi günü gerçekleşen sıralama turlarının ardından pazar günü 3,8 km’lik pistte gerçekleşen 14 turluk 2 yarışta start aldılar.

Tüm haftasonu hem rakipleriyle hem de 30 dereceye yaklaşan hava sıcaklığıyla mücadele eden İbrahim Okyay ve Aytaç Biter, sıralama turlarındaki iyi performanslarıyla pazar günkü yarışa gruplarında 2’inci sırada başlama hakkını elde etti. Pazar sabah gerçekleşen ilk yarışta, Aytaç Biter, grubundaki yerini kaybetmedi ve hatasız bir yarış çıkararak ilk yarışı 2’inci sırada tamamladı. İbrahim Okyay ise ilk yarışta bir sıra gerileyerek yarışı 3’üncü sırada bitirdi. Okyay 2’inci yarışta da podyumun 3’üncü basamağında yer aldı. Aytaç Biter ise, sıralama ve ilk yarıştan kazandığı puanlarla podyumun 2’inci basamağında kupa kaldırmayı başardı.

Borusan Otomotiv Motorsport böylece, bu sezon Avrupa’daki 9’uncu randevusunu toplam 7 kupa ile tamamlamış oldu. Takımın bundan sonraki ilk yarışı yine ETCC için 4’üncü ayağı olan Çek Cumhuriyeti’nin Brno Pisti’nde gerçekleşecek.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

Borusan Otomotiv Motorsport_ETCC