5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde doğa dostu, tamamen elektrikli BMW i3 araçlarla Uber yolcuları, UberGREEN ile kolay, erişilebilir, emisyonsuz ve sürdürülebilir bir yolculuk yapacak.

Ayhan Olcer_BMW_BorusanOto_BorusanOtomotiv_Otomobiltutkunu

Borusan Otomotiv ve Uber 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde doğa dostu, erişilebilir ve sürdürülebilir ulaşım için kolları sıvadılar. 5 Haziran günü geçerli olacak UberGREEN ile İstanbul’daki Uber kullanıcılarına 13.00-18.00 saatleri arasında tamamen elektrikli BMW i3 araçlarıyla ücretsiz ulaşım sağlanacak.

Borusan Otomotiv BMW, MINI, BMW Motorrad Genel Müdürü  Ayhan Ölçer, “Çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı emisyonsuz mobilite için tasarlanan BMW i’nin 2014 yılından beri ülkemizde de yollarda olduğunu belirterek, çevre dostu teknolojiler geliştiren bir marka olarak biz de bu sene bu anlamlı güne daha fazla dikkat çekmek, farkındalık yaratmak amacıyla UberGREEN projesinde dünyanın ilk premium elektrikli otomobili BMW i3 ile yer alıyoruz” dedi. Kendisi de bir BMW i3 kullanıcısı olan Ölçer tüm BMW i3 kullanıcılarını da doğa için farkındalık yaratmak adına bu projede gönüllü olmaya davet etti.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı ise UberGREEN ile ilgili, “Uber olarak, ulaşımda çevrecilik ve sürdürülebilirliğe verdiğimiz desteği büyütmeye devam ediyoruz. Bu anlamda UberGREEN’in bizim için çok özel ve anlamlı bir yeri bulunuyor. Çevresel ve toplumsal faydaya yönelik çalışmalarımızı sürdürürken kullanıcılarımızın desteğiyle daha da büyük işlere imza atacağız” dedi.