BMW tutkunlarının merakla beklediği BMW 420i Gran Coupe modelini bu günlerde deneme fırsatımız oldu.

Dış Tasarım
BMW’nin baştan aşağıya yenilenen dört kapılı coupe modeli BMW 420i Gran Coupe’nin geniş yekpare böbrek ızgarası ön tasarımının en önemli unsuru olarak kendini gösteriyor. Böbrek ızgarasının yanlarında yer alan LED farlar modelin modern görünümünü kuvvetlendirirken, opsiyonel olarak satın alabileceğiniz BMW Laserlight da tercih edebilirsiniz. Estetik L-şekilli ışık çubuklarına sahip karartılmış LED stopları ile BMW 420i Gran Coupe çarpıcı dış tasarımını tamamlıyor. BMW 420i Gran Coupe’nin keskin çizgilere sahip göz kamaştıran yan profili, sportif ve bir o kadar da zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda, çerçevesiz kapı camları, yere yakın ve kaslı gövdesi BMW 420i Gran Coupe’nin sportif unsurları arasında yerini alıyor.

İç Tasarım
BMW 420i Gran Coupe, kullanıcılarını sürücü kapısından içeriye baktıklarında bir önceki jenerasyona göre tamamen değişen bir iç mekân ve en son teknoloji ürünü özellikleri ile karşılıyor. BMW 420i Gran Coupe’nin yüksek şekilde konumlandırılan orta konsolu, kabin tasarımının merkez noktası diyebilirim. Orta konsolun yüksek pozisyonunun devamlılığı ise gösterge paneli ve kapı panellerinin de yüksek bir şekilde konumlandırılmasıyla sağlanmış. Bu yüksek tasarım unsurları sayesinde koltuğa oturduklarında, kendilerini adeta bir kozanın içindeymişçesine sıcak ve güvenli bir ortamda hissediyor. BMW 420i Gran Coupe’nin opsiyonel olarak tercih edilebilen donanımları arasında iç mekân için gösterge panelinde Sensatec veya deri kaplama ve Harman Kardon Surround ses sistemi yer alıyor.

Performans
BMW 420i Gran Coupe; 170 bg güç ve 250 Nm tork üreten 1.6 litrelik 4 silindirli verimli benzinli motoruyla BMW genlerine yakışır bir performans ortaya koyuyor. Ortalama 8.1-7.3 lt/100 km yakıt tüketim verisine sahip olan model; 8.6 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor.

Sonuç olarak BMW 420i Gran Coupe’yi ilk fırsatta size en yakın BorusanOto bayisine giderek aracı incelemenizde hatta test sürüşüne çıkmanızda fayda görüyorum.