Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ve son yarışı 36. İstanbul Rallisi, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştiriliyor…

Castrol Ford Team Turkiye_Otomobiltutkunu

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon finali 36.İstanbul Rallisi, kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından  Ford, Tüyap, İstanbul Ticaret Odası, TTOK, Fiat, Şişli Belediyesi, The Green Park Hotel, Sardunya Restaurant ve İPOP katkıları ile 14-15 Kasım tarihlerinde organize ediliyor. İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP)’un ev sahipliği yapacağı organizasyonun start, finiş, servis alanı ve ralli merkezi İPOP olurken, 14 Kasım Cumartesi akşamı geçilecek olan seyirci özel etabı da yine İstanbul Park sınırlarında gerçekleştirilecek.

14 Kasım Cumartesi günü saat 13.15’de İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler sırasıyla 18.75 km. uzunluğundaki Göçbeyli, 7.60 km uzunluğundaki Ulupelit ve 13.75 km. uzunluğundaki Oruçoğlu özel etaplarını geçtikten sonra İPOP’taki servis alanında araçların bakım ve ikmallerini yaptıracaklar. Saat 16.12’den itibaren İstanbul Park arkasında yer alan 2.80 km. uzunluğundaki toprak zeminli seyirci özel etabını geçecek olan ekipler, gün sonu servisinin ardından kapalı parka yönelerek ilk günü tamamlamış olacaklar.

Rallinin ikinci günüde ise mücadele saat 09.45’ten itibaren Göçbeyli, Ulupelit ve Oruçoğlu etaplarında devam edecek.  Ekipler pazar günü 6 özel etabın ardından saat 16.00’dan itibaren  toplam uzunluğu 236 kilometre olan ve 10 özel etaptan oluşan 36.İstanbul Rallisi’ni İPOP finiş podyumunda tamamlayacaklar.

Program ve seyirci bilgilendirme,

En güvenli seyir noktaları ve ralli’nin genel akışı ile ilgili detaylı program için  Seyirci Kılavuzu