Skoda Motorsporları pilotu Jan Kopecky “2011 Sportbest Ödülü”nün sahibi oldu. Üç kez IRC Şampiyonu olma başarısı gösteren Kopecky, üstün performansı ile ödüle hak kazandı. 

 

 Skoda Motorsporları pilotu Jan Kopecký, Uluslararası bir organizasyon olan Autobest’in “Sportbest” ödülüne layık görüldü. Orta ve Doğu Avrupa gazetecilerinden oluşan jüri, Çek ralli pilotunu motorsporlarında gösterdiği başarılar nedeni ile onurlandırıldı.

 

Kopecky’nin ralli sporunda göstermiş olduğu uzun soluklu başarılar, ve özellikle Skoda Motorsporları pilotunun IRC’de üç yıl üst üste şampiyonluk (2009-2011) yaşaması, üreticiler kategorisinde 2010  ve 2011 yıllarında aldığı iki şampiyonluk, ödülü almasındaki  belirleyici kriterler oldu.

 15 ülkeden otomobil gazetecisinin oluşturduğu jüri tarafından ödüle layık görülen tecrübeli pilot  ”Sportsbest ödülünü kazanmaktan büyük gurur duyuyorum. Çünkü bu deneyimli, uzman bir jüri tarafından verilen prestijli bir ödül. Skoda’ya mükemmel işbirliği için teşekkür ederim. Göstermiş olduğum performans Skoda Motorsporları takımının vermiş oldukları üst düzey destek sayesinde oldu.” açıklamasında bulundu.

 2011 yılı, 111 yıllık geçmişe sahip Skoda Motorsporları takımının en başarılı yıllarından birtanesi oldu. Skoda Motorsporları pilotu  Kopecký, iki hafta önce Çek Cumhuriyetinde “Altın Direksiyon ödülü”ne layık görülmüştü.