Unimog 60. yıl dönümü için muhteşem bir tasarım konsepti,Mercedes-Benz Unimog’un 60. yıl dönümü nedeni ile muhteşem bir tasarım konsepti sunuyor.

 Bu tasarım konsepti, Mercedes-Benz Özel Kamyon Geliştirme Ekibi, Sindelfingen’ daki Daimler Ticari Araçlar tasarımcıları ve model tasarım ortağının işbirliği sonucunda geliştirildi.

Unimog tasarım konsepti, etkileyici, dinamik ve son derece anlamlı “yüzü” ile gelecekteki Mercedes-Benz ticari araç tasarımlarına ışık tututuyor ve teknolojik yenilikleri vurguluyor.

Ticari araç tasarımcıları ve proje ekibi, bu aracı 60. yılını tamamlayan Unimog’ un ayırt edici ve kendini yenileme gücü ile gelecek nesillerin gelecek tasarımı arasında bir köprü olarak hareket edeceğini düşünen bir tasarım anlayışı ile geliştirdiler.

Unimog konsept aracı, 60 yıl sonra bile, bu dönemde geliştirilen 26 farklı ürün yelpazeleri de dahil olmak üzere – Unimog’ un hala kendini yenileyebildiğini gösteriyor. “60. Yıl Konsept Tasarım Aracı Unimog”, Mercedes-Benz Unimog’un günümüze damgasını vuran yenilikçi gücünü ve gelecek nesillerdeki mühendislik geliştirmelerini de ön plana çıkarıyor.

Tasarım konsepti, üstün off-road yetenekleri sunan Unimog U 5000 şasine dayanıyor. Kullanılan renkleri seçerken, tasarımcılar, Unimog’ un da suda ve karada yüksek verim sunan hareketliliğine paralel olarak bir amfibiden ilham almışlar. Farların oluşturduğu ışık demeti sahne ışıklarını andırıyor.

Unimog tasarım konsepti, iddialı bir araç olmasının yanısıra, gelecekteki ürün yelpazesi arasında yer alabilecek özelliklere sahip, oldukça gerçekçi bir tasarım sunuyor. Son 60 yıldır karakterini koruyan ve gelecekte de karakteristik özellikleri ile bunu koruyacağını vurguluyor.