Mazda Motor Corporation, Mazda TAKERI konsept otomobilin dünya prömiyeri, yeni nesil sedan aracını 42. Tokyo Motor Show’da, sergileyecek. – Mazda TAKERI konsept otomobilin SKYACTIV TEKNOLOJİ * yeni teknolojiler ve üretim modelleri ile birlikte tam bir dizi ile donatılmıştır – Ayrıca Japonya’da ilk kez sahneye yeni CX-5 crossover SUV olacak. Mazda 2011 Tokyo Motor Show için tema Hareket Duygu Sınırları iterek, yeni nesil Teknoloji ile birleştirdi, Mazda, çevre ve güvenlik performansı ile uyum içinde hareket eden duygu gelişmeye devam edecektir.
Hareket Soul, sedan şekillendirici gücü ve cazibesi yeni bir seviyeye getirmek için TAKERI konsepti Mazda’nın yeni tasarım dili, Kodo oldu. Bu ilgi çekici dış kasası altında kıyaslama SKYACTIV TEKNOLOJİ, yavaşlama sırasında kinetik enerjiyi elektriğe dönüştüren Mazda’nın ilk rejeneratif fren sistemi gibi kapasitörler sayesinde ve böylece motor ve yakıt tasarrufu yükünü azaltarak, daha sonra aracın elektrikli ekipman için güç kullanır. Bu Mazda TAKERI, güçlü performans ve konforlu bir sürüş mükemmel yakıt ekonomisi elde etmek için izin – yeni SKYACTIV-D dizel motor, Mazda i-stop, yeni hafif, aerodinamik ve şasi teknolojileri ile birlikte hazırlandı.
CX-5, Mazda’nın yeni tasarım dilinin Kodo ile ilk üretim araç – SKYACTIV TEKNOLOJİ motor, şanzıman, gövde ve şasi eşleştirilmiş Hareket Soul. ile hafif, aerodinamik form, çok tutumlu ve eğlenceli bir dizel ve benzinli motorlar Mazda i-stop ve yakıt tasarrufu sağlıyor; tüm yeni CX-5, öngörülebilir ve duyarlı yol tutuşu ve üstün uyumlu yüksek kaliteli ve duyarlı sürüş sunuyor çevresel ve güvenlik performansı.
 Mazda’nın çığır açan SKYACTIV TEKNOLOJİSİNİ ve “KODO- Canlı Hareket” adındaki tasarım temasını bir arada sunan yeni araç neslinin ilk örneği
KODO – Canlı Hareket’ – Mazda’nın Yeni Tasarım Dili
Yıllar içinde, Mazda eşsiz araç tasarımlarını üretmek üzere ilham almak için ‘hareket’ fikrini araştırmıştır. Mazda otomobillerinin, CX-5 kompakt crossover SUV’uyla başlayan yeni nesli, doğanın gücünden ve güzelliğinden etkilenmiştir.Bu tasarımlar, hayvan ve insanların ani hareketlerinden ilham alınarak geliştirilmiştir.  Bu ani hareket, hareketin varabileceği son noktadır, canlılık ve coşkuyla doludur. Mazda’nın yeni tasarım dili ‘KODO- Canlı Hareket’in temelini oluşturur.Yeni tasarım dili ilk olarak.
 Mazda Corporation’ın Tasarım Bölümünün Genel Müdürü Ikuo Maeda yönetimindeki bir tasarım ekibinin yarattığı, dört kapılı spor otomobili SHINARI konseptiyle 2010 yılında görücüye çıkmıştı. Shinari, KODO temasının tüm tasarım unsurlarını bünyesinde barındırıyor. SHINARI konsept otomobilinden sonraysa, şimdiki Mazda CX-5’in bir alt modeli olan kompakt bir crossover SUV olan MINAGI konsept otomobili gelmişti. KODO tasarımının eksiksiz olarak ilk uygulandığı seri üretim otomobil ise CX-5.
2011 Tokyo Motor Show, Tokyo Big Sight (Tokyo Uluslararası Sergi Merkezi) yapılacaktır.  3-11 Aralık 2011 tarihinden itibaren ziyaretçilerine kaplarını açacak.Ayrıca Mazda SMART HAREKETLİLİK ŞEHİR 2011 sergisi (SMART HAREKETLİLİK ŞEHİR 2011 yürütme kurulu ve Japonya Otomobil Üreticileri Derneği tarafından düzenlenen) de katkıda bulunacaktır.