Türkiye Karting Şampiyonası´nda daha önce 25-26 Haziran tarihlerinde koşulması planlanan ancak ileriki bir tarihe ertelenen 2011 sezonunun üçüncü ayak yarışı 8-9 Ekim tarihlerinde Körfez Karting Pisti´nde koşulacak.

Şampiyonanın üçüncü ayağında cumartesi günü serbest antrenmanlar, resmi antrenmanlar ve sıralama turları; pazar günü ise yine resmi antrenmanlar ve yarışlar gerçekleştirilecek. Türkiye Şampiyonası’nın Mini, KF3 ve 125cc Açık kategorilerinin yanı sıra Rotax Max Junior özel marka kupası yarışları da aynı hafta sonunda koşulacak.

Bu sezon sondan ikinci ayak olarak koşulacak yarışın, şampiyonluk savaşının en sert geçeceği yarışlardan biri olması bekleniyor. Dört farklı kategoride toplam 24 sporcu podyum mücadelesi verecek.

Körfez Karting Pisti’ne Mini kategoride Can Luca Ünsal 184 puanla lider olarak giderken, bu sezonki formuyla göz dolduran Mert Dalkıran 163 puanla zirve takibini sürdürüyor. Kategorinin üçüncü sırasında 155 puanlı Yiğit Çetin yer alıyor.

KF3 kategoride 187 puanlı Batuhan Ünlü’yü Efe Eryalaz 168 puanla takip ediyor. Berk Durak ise 136 puanla üçüncü…

Bu sezon Gün Taşdelen’in tüm galibiyetleri kimseye bırakmadığı 125cc Açık’da 200 puanla liderliği sürerken, Berat Türker 162 puanla ikinci, Mehmet Çınar 84 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Kategorilerin yeni puan durumları ise Mini’de 15, KF3’de 20, 125cc Açık’da 22 tur üzerinden koşulacak ikişer yarışın ardından belli olacak. Öte yandan sporcular sezonun son yarışına da hemen bir hafta sonrasında ev sahipliği yapacak Körfez Karting Pisti’nde son “yarış antrenmanı”na çıkacaklar. Bu nedenle yapılacak ayarlar ve önümüzdeki hafta koşulacak final yarışına hazırlık açısından da bu hafta sonu koşulacak yarış büyük önem taşıyor.