Üretildiği 2008’den itibaren “COTY-Yılın En İyi Otomobili” dahil olmak üzere 50’ye yakın ödül sahibi Insignia ailesinin bu son üyesi, 2.0 BiTurbo CDTI ile Opel, segmentinin en tasarruflu dizel otomobilini sunuyor.

 23-24 Şubat’ta Lizbon’da dünya lansmanı yapılan Insignia 2.0 BiTurbo CDTI, model yıl 12,5 olarak Nisan’da Türkiye pazarında olacak.

Cosmo donanımı ve 114.500 TL’lik fiyatıyla pazara girecek olan otomobil, 6 ileri otomatik şanzımanla sunulacak. 195 hp gücüyle 400 Nm tork sağlayan Insignia BiTurbo, 0’dan 100’e 8.7 saniyede ulaşıyor ve maksimum 230 km/s hız yapıyor. 2.0 lt’lik motorun yakıt tüketimi 100 km ‘de 4.9 lt ve karbondioksit salınımı da 129 g. BiTurbo motor, litre başına 97,5 tork ile bir dizel için son derece yüksek bir performans ortaya koyuyor. Üstelik bunu, düşük yakıt tüketimi ile gerçekleştiriyor. Ayrıca, Start/stop özelliği sayesinde duraklama anlarında büyük yakıt tasarrufu sağlıyor.

Insignia BiTurbo, önden çekişli (FWD) versiyonuyla sunuluyor ancak dört çeker (AWD) Insignia da özel siparişle getirilebiliyor. FlexRide, HiPerStrut ön süspansiyonlar ve Brembo fren sistemini sunan SuperSport Şasi, tüm 4X4 versiyonlarla alınabiliyor.

Segmentinde en tasarruflu benzinli 1.4 Turbo’dan sonra, en tasarruflu dizel olarak pazara giriyor. Sürüş asistanları ile de konforu optimize ediyor.

4 silindirli common rail motor, sıralı çift turbo besleme ünitesiyle birlikte bulunuyor. Bu teknoloji, üst segment otomobilllerde yüksek fiyatla sunuluyordu. Opel, bu teknolojiyi orta segmentte dizel motor ve rekabetçi bir fiyatla sunan ilk marka oluyor. Opel’in BiTurbo teknolojisinde, daha küçük motorlar daha fazla güç üretiyor ve %30 yakıt tasarrufu sağlıyor.