BMW’nin motor sporları teknolojisini şehrin caddelerine taşıdığı M otomobilleri 6-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’ta piste çıktı. BMW tutkunlarının M dünyasını deneyimlediği BMW M Sürüş Etkinliği ayrıca Türkiye’de ilk kez gösterilen Yeni BMW 8 Serisi Coupé’ye de ev sahipliği yaptı.

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen BMW M Sürüş Etkinliği 4 yıl aradan sonra yeniden Borusan Otomotiv ev sahipliğinde, Shell ve Pirelli sponsorluğunda düzenlendi. BMW M dünyasının tüm modellerinin uzman sürücülerin eşliğinde ve bir yarış atmosferinde test edildiği etkinlikte katılımcılar adrenalin yüklü bir gün yaşadı. BMW tutkunları M otomobilleri birer safkan yarış makinesi haline getiren kusursuz teknolojisini ve eşsiz tasarımını bizzat deneyimlerken ayrıca ileri sürüş tekniklerini de öğrenme fırsatı buldu.

Yeni BMW 8 Serisi görücüye çıktı

Lüksü ve sportifliği birleştiren Yeni BMW 8 Serisinin ön gösterimi de BMW M Sürüş Etkinliği’nde gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk kez görücüye çıkan Yeni BMW 8 Serisi Coupé tasarımıyla göz kamaştırdı. Otomobilin bir taşıttan bir kültüre doğru evrildiği Grand Tourer (GT) konseptinin en modern yorumu kabul edilen Yeni BMW 8 Serisi gövde ve kabin tasarımıyla da diğer BMW modellerinin geleceğine ışık tutuyor. BMW’nin yeni tasarım dilinin en çarpıcı özelliklerini barındıran Yeni BMW 8 Serisi BMW tarihinin en ince ön farlarına sahip. Yeni tasarım dilinin bir diğer önemli parçası ise yekpare böbrek ızgaraları.

Ön gösterimi yapılan Yeni BMW 840d xDrive Coupé bu segmentte ilk kez kullanılan dizel motoruyla yüksek performansın yanında eşsiz konforu ile hem yarışçı hem centilmen karakterini bir araya getiriyor, üstün çekiş gücü ve olağanüstü yakıt ekonomisinin bir bileşimini sunuyor. Motor teknolojisinin pistlerden caddelere inerken ilk durağı olan Yeni BMW 8 Serisi TwinPower Turbo teknolojisine sahip 3,0 litrelik sıralı altı silindirli dizel motoru ile 235 kW/320 bg maksimum güç ve 1.750 dev/dk kadar düşük devirlerde bile 680 Nm azami tork üretiyor.