BMW Bosphorus Sailing Fest Yat Yarışlarında Rekor Katılım
By admin On 7 May, 2013 At 04:17 AM | Categorized As MOTORSPORLARI | With 0 Comments

Türkiye Yelken Federasyonu organizasyonu ve Borusan Otomotiv ana sposorluğunda 5 Mayıs Pazar günü İstanbul Boğazı’nda düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest yat yarışlarına rekor sayıda katılım gerçekleşti. Her tip yelkenli teknenin katılımına açık olan yarışlarda 125 ekibi temsilen yaklaşık 1000 yelkenci kıyasıya bir mücadele sergiledi.

BMW Bosphorus Sailing Fest 2013 _otomobiltutkunu_Borusan Otomotiv

IRC sınıflarında genel klasman birincisi Vedat Çalık ile Tolga Köse komutasındaki ORION yatı oldu ve 28 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenecek BMW Sailing Cup International Final’ine katılma hakkı kazandı.

Amatör yelkencilerin yarıştığı Yelken Tutkunları sınıfında ise genel klasman birincisi Tuncay Kaplan komutasındaki NOTUS yatı oldu ve TYF Trofesini kazandı.

Diğer yandan Bebek Parkı’nda kurulan festival alanında, yelken duayenlerinin katıldığı söyleşiler, çocuk ve yetişkin aktiviteleri ve canlı müzik performansları ile 7den 70’e tüm deniz ve yelken severler bir araya geldi.

Uzaklar II teknesi ile Antarktika’ya yelken açan Osman Atasoy ve Sibel Karasu, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’na hazırlanan yelkencimiz Hüseyin Akbulut, tecrübelerini yelken severler ile paylaştı.

İstanbul Boğazı’nda muhteşem görüntüler oluşturan BMW  BOSPHORUS SAILING FEST 2013 Ayhan Sicimoğlu konseriyle sona erdi.

Yat yarışları Ödül Töreni 9 Mayıs Perşembe günü Borusan Oto İstinye Showroom’da düzenlenecek.

Festivalin her yıl büyüyerek gelişmesi ve Türkiye’nin en kapsamlı Yelken Festivali olması hedefleniyor.

BMW, tüm dünyada olduğu gibi Borusan Otomotiv ile Türkiye’de de yelken sporuna destek vererek spora olan tutkuyu arttırıyor.

BMW  BOSPHORUS SAILING FEST_otomobiltutkunu_BMW Sailing Cup International_Borusan Otomotiv

             TÜM SINIFLARIN SONUÇLARI

IRC 1 YELKEN TUTKUNLARI – A
1. ORION – Vedat Çalık / Tolga Köse 1. DODO-SİRENA MARINE – Deniz Giray
2. GARANTİ FENERBAHÇE 1 – Oğuz Ayan 2. LA JOLLA BABES – Murat Cengiz
3. ALVIMEDICA – Cem Bozkurt 3. SILK 1-GS YELKEN – Caner Özkan
IRC 2 YELKEN TUTKUNLARI – B
1. TURKCELL ALİZE – Sinan Sümer 1. NOTUS – Tuncay Kaplan
2. KOMET-CHEESE – Levent Özyürük / Arda Baykal 2. TANGAROA – Hızır Kurtel
3. F35 HEDEF YELKEN ERGO – Levent Özgen 3. KAYRA 2 – Akın Uçan
IRC 3 YELKEN TUTKUNLARI – C
1. ARÇELİK ALİZE – Kemal Muslubaş 1. HAYLAZ – H. Sacit Ertuğ
2. EFES ALİZE – Kaan Darnel 2. EASY TIGER – Emin Ali Sipahi
3. VOLVO CARS KEYFİM 3,5 – Selim Yazıcı 3. KUPA KIZI – Gül Çelikel
IRC 4 YELKEN TUTKUNLARI – D
1. TÜPRAŞ ZİG ZAG – Hüseyin Akça 1. RUFFLES – Şükrü Sanus
2. BANDİDO – Mehmet İnal 2. ADIOS – Yapı Kredi Spor Kulübü
3. AKFEN-LADY ANTIOCHE – Özcan Özverim 3. MARMARA YELKEN – Münifcan Çınay

comment closed